Informace o nás

Dovolte mi, abych Vás přivítala na webových stránkách naší chovatelské stanice ICHIMEI (z japonského překladu “život”) a věřím, že se zde budete rádi vracet. Chovem akit jsme se začali zabývat v létě 2008, kdy jsme si pořídili první fenečku Bentenu.O akitách jsme toho ještě moc nevěděli,ale Bentenka nás uchvátila svou láskou a úžasnou povahou,že jsme se rozhodli pořídit v dubnu 2009 ještě pejska Koutaru.

Toto plemeno jsme si tak zamilovali,že jsme se rozrůstali jedna radost. V srpnu 2010 náš chov obohatila nádherná fenka bílé akity jménem Maiko. Po dlouhém zvažování pořídit si ještě jednoho pejska, jsme si nakonec v červnu 2011 přivezli štěňátko z Chorvatska. Jméno jsme si vybrali sami a náš další psí kamarád se jmenuje Etsuko.

Ke konci roku 2012 spatřila světlo světa nádherná průhovaná štěňátka Vrhu B. Rodina se rozrostla o fenečku Bi Suri Go Ichimei.

Na začátku léta roku 2013 jsme neodolali a pořídili si fenečku ze Španělska Kaori De La Senda T'sunayoshi.

V únoru roku 2014 jsme si do naší smečky pořídili pejska z Chorvatska Kansei Go Samurai Yashiki, se 100% japonskou linií a Akiho rodokmenem.

V listopadu roku 2014 náš chov rozšířila krásná bílá fenečka Azarashi ze španělské chovatelské stanice De La Senda De T'Sunayoshi

Říjen 2015 byl pro nás velké překvapení, hned když se nám narodily štěňátka, bylo jasné že bílá sněhurka E'Shirayukihime zůstává doma.

Z vrhu červeňáčků v květnu 2016 jsme si zamilovali pejska Bandou a v únoru 2017 k němu přibyla princezna Giri

V současné době máme 14 akitek, žijí s náma v rodinném kruhu. Kotce používáme pouze v době naší nepřítomnosti, tedy pro bezpečí pejsků. Není hezčího pocitu, než přítomnost psího kamaráda. Krmíme je výhradně masem,bylinkama a rozmanitou stravou bohatou na vitamíny a minerály. Denně chodíme na procházky a o víkendech chodíme po horách, kde to akity milují. Štěnátka plánujeme pouze pro radost, proto naše fenky budou mít pouze 2-3 vrhy za celý svůj život. Akity chováme z lásky a úcty k tomuto plemeni, které jsme si zamilovali.

Copyright © 2010–2017  Věra Smolíková  |  Všechna práva vyhrazena