Plemeno SHIBA INU

Shiba Inu je japonské psí plemeno. Je nejmenším z japonských špicovitých plemen.

Charakteristika plemene

Naše fena Nikki Go Samurai Yashiki Šiba nevyhledává konflikty, ale na druhou stranu je schopná si bránit své území i před mnohem větším psem, což se jí často stává osudným. Pro tuto svou neohroženost byla v Japonsku používána k lovu i na tak velká zvířata jako jsou jeleni či medvědi

Dnes je šiba využívána spíše jako pes společenský. Ráda si hraje s dětmi, a přestože to není typický pes pro výcvik (je velmi samostatná a tak nějak nechápe, proč má sedat či lehat, když to zrovna nepotřebuje – přesto se i se šibami daří skládat zkoušky z poslušnosti), naučí se velmi rychle všelijaké „cirkusové“ kousky. Zároveň je dostatečně samostatná na to, aby vydržela celý den sama doma, když je rodina v práci či ve škole. Málokdy štěká, proto se hodí i do městského bytu, kde jiná plemena ruší okolí častým štěkotem. Přicházející návštěvu sice ohlásí několikerým štěknutím, ale nijak přehnaně.

Šiba potřebuje vzhledem ke své povaze majitele tolerantního, který jí nechá prostor pro uplatnění její inteligence a individuality.

Zdroj www.wikipedia.cz

Copyright © 2010–2017  Věra Smolíková  |  Všechna práva vyhrazena